Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod

 

 Tento návod je psán na obtížnost NORMAL . Jde o stručný návod aby jste hru dohráli proto jej používejte jen když si nebudete vědět rady.


OPERACE VIRTUOUS MISSIONDremuchij South
Prvním úkolem Snaka je dostat ze stromu svůj batůžek . Jděte do severní části mapy kam vedou 2 cesty . Ať už použijete jakoukoliv dostanete se ke stromu s s rostlinou po které můžete vylézt . Vezměte batůžek a pokračujte po rozhovoru do další části.

Dremuchij Swapmland
V této oblasti musíte být velmi rychlí , abyste neuvízli v bažině , a vyhýbejte se střetům s krokodýli. Jinak v této oblasti pokračujte na sever kde můžete vstoupit do další lokace.

Dremuchij North
Zde se již vyskytují vojáci . Vyberte si kamufláž která vás co nejlépe zamaskuje a pohybujte se velmi opatrně . Tam kde se cesta bude rozdvojovat běžte na východ – na konci je bedna s užitečnou sniperkou . Aby jste zjistili kde se nacházejí stráže použijte first-person pohled . Stráže můžete jednoduše omráčit CQC technikou . Ale dávejte si pozor na spuštění alarmu zrovna tady se to moc nevyplácí . Pokračujte do další lokace .

Dolinovodno
Nacházíte se v úrovni s mostem který střeží několik vojáků . Střelte do vosího hnízda až bude pod ním voják a ten v panice uteče a rovnou sním i vojáci na druhé straně . Běžte přes most a držte se ve středu (jinak by jste z něj letěli předčasně ) . Na druhé straně pod mostem je výklenek kde naleznete nějaké ty věci. Až je budete mít pokračujte do další úrovně .


Rassvet
Jste poblíž základny kde je držen Sokolov. Venku se nachází celkem 6 vojáků . Zde hodně dbejte aby jste nespustili poplach jinak se nedostanete za Sokolovem. Zlikvidujte všechny nepřátele (velmi užitečné je vylézt si na střechu odkud je můžete bezpečně postřílet. Poté prohledejte všechny krabice ( M37 ) a jděte dovnitř do baráku kde na vás čeká Sokolov .
Po animaci běžte zpět do úrovně Dolinovodno .

Dolinovodno
Zde se spustí animované sekvence po níž se ocitnete zraněný na břehu řeky. Nyní se musíte poprvé uzdravit . Poté co se seznámíte s Cure systémem končí úvodní část hry .

OPERACE SNAKE EATER
Dremuchij east - Dremuchij North
Zde se nevyskytují žádní nepřátelé a vaším úkolem je dostat se zpět na základnu kde jste dříve osvobodili Sokolova. Ovšem dříve si udělejte nějakou tu zásobu jídlem .

Dolinovodno
V této úrovni jsou 2 vojáci . Prvního než vstoupíte na most zneškodněte elegantně technikou CQC a běžte na druhou stranu mostu kde zneškodněte druhého vojáka . Pod mostem se nyní nachází bolusová kamufláž. Běžte do další úrovně

Rassvet
Tato část nyní není střežená a proto běžte na sever kde se nachází maska Zambie . Na schodišti běžte nahoru kde je AK-47 . Až skončíte s průzkumem běžte do místnosti kde byl držen Sokolov a tam naleznete ve skříni infra-brýle . Až je vezmete běžte ven kde se spustí animace . Až znovu bude Snake pod vaší kontrolou musíte se vypořádat s Ocelotovou jednotkou ( celkem 8 vojáků ). Až budou všichni mrtvý běžte na severovýchod .

Chyronyj Prud
Kromě aligátorů vám nehrozí žádný nebezpečí , pokud se na vás přisaje pijavice dostanete ji dolů pomocí doutníku . V severozápadní části lokace vyšplhejte na strom odkud po systému lan přeručkujte do místa kde se nachází krokodýlí maska . V severovýchodních vodách se nalézá bolusová uniforma GA-KO . Běžte do severozápadní části kde je vchod do další lokace( pozor na past ) .

Bolshaya Past South
V cestě vám bude stát elektrický plot. Střelte do krabičky nalevo aby jste vypnuli elektřinu. V dolní části se nachází otvor kterým prolezte dále . V této sekci se nalézá plno min proto se pořád plazte dokud neuvidíte strom po kterém vylezte nahoru . Běžte nakonec větve a skočte dolů. Ve zbytku úrovně se nedá zabloudit proto ji prohledejte ( pozor na 2 vojáky a psa) . V této úrovni jsou 2 uniformy .

Bolshaya Past Base
Zde je ostře střežená základna . Jedná se o klasiku a proto pokud jste hráli předchozí MG hry nebude tato část pro vás činit žádný problém . Stráže likvidujte potichu a prozkoumejte oblast kde naleznete spoustu užitečných věcí . Dále pokračujte do severní části mapy.

OCELOT ( Bolshaya Past Crevice ) Jak na něj:
V souboji jde prakticky jen o to, schovávat se za stromem a kameny a čas od času vylézt, trefit Ocelota. Ocelot se dá snadno trefit, když dobíjí svoje revolvery. Snadno se dá také vylákat z úkrytu, když sestřelíte včelí úly, které jsou na stromech na Ocelotově straně bojiště. Ale po tom co sestřelíte všechny začne Ocelot sestřelovat úly, které jsou na VAŠÍ straně bojiště.

TIP: Zkuste také během boje sestřelit Ocelotovi klobouk – svůj útok sice dokončí, ale až v úkrytu si všimne, že ho nemá a hned se pro něj vrátí – a máte jeden zásah do Ocelota zadarmo.

TIP:
Pokud máte revolver Single Action Army z předchozí hry, můžete si s Ocelotem dát férovku. S touhle pistolí se totiž dá nejen kovbojsky točit na prstě (točením levým analogem při 1st person pohledu), ale hlavně se s ní dá střílet za roh pomocí odrazů od skal a stromů.

TIP:když bojujete s OCELOTEM tak si vemte SAA zbraň a začněte sní točit s rukou(pravy analog) , ocelot bude nadšený a přidá se k vám.

Chyornaya Peschera Cave Branch

Jde o velmi tmavou pasáž proto si nasaďte infra-brýle nebo si vezměte pochodeň ( na východ pod vodopádem ) . Cesta ven vede na sever od vodopádu .

Chyornaya Peschera Cave
Od začátku jsou 2 cesty (prozkoumejte obě jsou tam zbraně a náboje) . Cesta dál je napravo (pod výklenkem je sněžná uniforma ) . Na severním místě mapy se připravte na The Paina

THE PAIN
Jak na něj:Pain kolem sebe pravidelně dělá štít ze svých včel. Otravného štítu se zbavíte jedním dobře mířeným granátem. Když vám dojdou granáty, také lze použít brokovnici. Potom už stačí jen potopit se, vyplavat někde, kde o vás Pain neví, vypálit mu pár dávek z AK-47 do zad, znovu se potopit a totéž aplikovat na druhé straně ostrůvku.

Tip:
Pokud jste Paina sejmuli jen uspávací pistolí a chcete se dostat na ostrůvek pro jeho oblek, běžte napravo od východu jeskyně. Dostanete se na římsu, ze které se dá na ostrůvek skočit.Ponizovje South
V řece se chovejte opatrně protože na březích je mnoho strážců . Tady se skvěle hodí krokodýlí maska . Na konci se cesty rozdvojují . Doporučuji jít nejprve nalevo kde je plno věcí a hlavně Sniperka . Poté pokračujte napravo do další lokace .

Ponizovje Warehouse :Exterior
Po animaci se vypořádejte se strážemi v přístavišti . Po vyčištění pokračujte chadbou napravo


Ponizovje Warehouse
Nyní musíte být velmi tichý protože jakákoliv netlumená střela vyvolá poplach . Běžte po schůdkách dolů a tam potichu zlikvidujte 2 vojáky . Běžte na vysoké schodiště kde zlikvidujte dalšího vojáka . Nahoře pokračujte do další lokace .

Graniny Gorki South
Tato část lesa je plná pastí proto se jim vyhýbejte a běžte na druhou stranu.

Graniny Gorki Lab Exterior : Outsider Walls
Za plotem se nacházejí vojáci a také psi (doporučuji kamufláž černá + černá maska ) . Na západním konci plotu je díra kterou proklouzněte dovnitř . Hned naproti na západní straně je otvor ve zdi do kterého vlezte .

Graniny Gorki Lab Exterior : Inside Walls
Zde hlídá budovu několik vojáků proto je potichu zneškodněte a pokračujte dovnitř budovy . V severovýchodní části mapy je sklad s municí .

Graniny Gorki Lab 1F
Dejte si uniformu vědce kterou jste získali od Evy. Vyhýbejte se vojákům a před vědci se kryjte protože vás můžou odhalit . Z hlavního vestibulu se vydejte na sever ke dveřím,projděte halou a na konci běžte dolů po schodech .

Graniny Gorki Lab B1
Pokračujte do konferenční místnosti. Dalšími dveřmi se dostanete do místnosti plné vědců. Jakmile se na konci dostanete za dveře spustí se animace kde se vám představí Granin .

Graniny Gorki Lab 1F
Cestou zpět se dostaňte na záchodky (rozbijte dveře kóje napravo ). Teď se musíte dostat do úrovně Graniny Gorki South ve která byla plná pastí . Dejte si ale při odcházení pozor na stráže protože zrovna zde se nevyplácí přijít o byť jen trochu zdraví .

 The FEAR
Jak na něj:Úplně na začátku souboje vlezte do menu a vyndejte Snakovi otrávenou šipku, kterou ho Fear trefil v animaci. Nasaďte si termální brýle, přepněte se do 1st person pohledu, do ruky vemte samopal a střelte ho. FEAR skáká z větve na větev po tom co ho vždy trefíte. Postup opakujte dokud ho nezabijete.

TIP:V lokaci kde s Fearem bojujete je několik jedovatých žabek. Zastřelte je a Fear po chvilce si pro ně doběhne a to je dobrá chvíle ho trefit. 

Ponizovje Warehouse

Pozor stráže které jste zneškodnili jsou opět na svých pozicích proto je opět potichu zneškodněte . Musíte se dostat do dveří na protilehlém schodišti které byli předtím zamčené .

Svyatogornyj South
Zde nejsou žádní stráže proto si doplňte zásoby jídla .

Svyatogornyj West
Hned na začátku zneškodněte 2 vojáky . Až se cesta bude rozdvojovat dejte se doleva .Na konci se cesta opět rozdvojuje na Sever a východ . Doporučuji jít nejprve na východ pro munici .

Svyatogornyj East
Na východním okraji se nachází plně střežená budova ( v budově jsou 2 vojáci ) až tuto oblast prozkoumáte tak se vydejte zpět do Svyatogornyj West kde pokračujte cestou na sever .

The END

Jak na něj:
1,V lokaci Ponizovoje Warehouse: Exterior uvidíte scénku, kdy Enda přiveze Fear na vozíku Ihned po skončení scénky můžete v dálce zastřelit vojáka, který odváží Enda na invalidním vozíku. End potom jaksi exploduje a v lokaci, kde se s ním máte setkat, už budou pouze nepřátelské vojenské hlídky.

2,V lokaci, kde s Endem bojujete, si uložte hru. Potom otevřete mechaniku a přeřiďte systémové hodiny konzole o týden dopředu. Když znovu zapnete hru, naskočí zajímavá animace. End pošel stářím.

3,Na mapě máte vyznačeny tzv. Sniping pointy. End se vždy schovává na jednom z nich.End po vás vystřelí (jen uspávací šipku, odstraníte ji v Survivor Vieweru) a tím se na mapě jeho lokace označí červeně. Potom ho s trochou štěstí zaměříte, vystřelíte po něm a trefíte ho. Další možnost jak Enda vystopovat je nasadit si termální brýle a sledovat jeho stopy, které jsou v tomto módu vidět. Poslední možností je vzít si směrový mikrofon a začít naslouchat. End mluví sám pro sebe, a i když nemluví, s mikrofonem dobře uslyšíte i jeho astmatické dýchání. Pokud nejste ostřelovačský tip, můžete si to s Endem rozdat ručně, případně brokovnicí nebo granátem.

TIP:Když jenom Enda porazíte uspávačkou získáte jeho Sniperku.
TIP:když bojujete s THE END tak můžete najít jeho ptáka(myslím jako zvíře)když ho zabijete END se NASERE ! když ho však chytíte a potom pustíte tak zaletí k pánovy-což vám může dobře pomoct.
TIP:když si přeřídíte hodiny v PS2 o 2-3dny dopředu END vás přepadne


Krasnogorje Mountain Base
Přizpůsobte si kamufláž horskému prostředí . Obejděte skálu na západní straně , uvidíte tak na ostře střeženou oblast . Pokuste se nespustit poplach protože ten vás bude doprovázet celou touto horskou oblastí .
Hned naproti vám je ve skále průchod který je vaším cílem . Vojáky se vyplatí eliminovat po jednom .

Krasnogorje Mountainside
Tento úsek je velmi nebezpečný protože musíte jít po kraji skal. Tuto oblast hlídají nejen vojáci ale i vrtulník . Jakmile se dostanete na horní plošinu , máte skvělí rozhled po základně a můžete postřílet z dálky všechny vojáky . prohledejte budovy kde naleznete nějaké to jídlo a raketomet RPG-7 . Poté pokračujte dále.

Krasnogorje Mountaintop
Tady si dejte pozor zase na vrtulníky a na vojáky který se nacházejí ve vykopaných chodbách.
Přes tuto oblast se dostaňte do severovýchodní části mapy k červeným dveřím .

Krasnogorje Mountaintop Ruins
Zde se setkáte opět s Evou . Po animaci prohledejte místnost a vydejte se ven.

Krasnogorje Mountaintop
Tady se musíte dostat do dalších červených dveří které se nacházejí úplně na východě . Cestou si dejte pozor na vojáky s plamenomety .

Groznij Grad Underground tunel
Prohledejte toto místo a vydejte se jedinou cestou dál .

 The FURY
Jak na něj: Souboj s Furym neni nic složitého stačí se jen dobře schovat a až půjde okolo pustit mu pár kulek. Na začátku doporučuji vzít nůž a rozpárat mu oblek. Poté plameny ubližují i jemu.

TIP: Pokud mu střílíte do hlavy tak střílejte do prostřed helmy.


Groznyj Grad Southwest
V Groznij gradu je několik oblastí ale běžte na severovýchod kde je vchod do výzkumného střediska .

Groznyj Grad Northweast
Až budete zde jděte na sever a hledejte oranžové dveře. Tyto dveře se nacházejí za hromadou krabic. Před vstupem si oblékněte plášť vědce .

Groznyj Grad Weapons Lab :EAST Wing
Běžte nenápadně nahoru do převlékací místnosti a tam počkejte na Majora Raikova. Až přijde přepadněte ho a vezměte mu uniformu . Oblékněte se do jeho uniformu a vezměte si i masku Raikova . V tomto převleku vás nikdo nepozná . V tomto převleku projděte dveřmi v rohu. Chodbou se dostanete nakonec a tam pozdravte vojáky kteří vás pustí dále za Sokolovem .

Groznyj Grad Weapons Lab Main Wing –West Wing
Jste přepadení a během animací přepněte do pohledu první osoby . Tak si poznamenáte důležitou frekvenci .

Groznyj grad Torture Room
Ve vězení se vezměte vidličku a vyndejte si z těla FAKE-DEAD . Pilulku použijte a až naběhne obrazovka s nápisem CONTINUE tak nic nedělejte . Přiběhne voják který otevře dveře a vy použijte pilulku pro uzdravení a vojáka zneškodněte .
Z věznice se dostaňte do jihovýchodní sekce a odtud se vydejte na severozápad. V tělě máte vysílačku a proto vás můžou vojáci sledovat . Nechte si ji v těle aby jste nepřišli o vtipnou scénu s Evou . Vstup do kanalizace se nachází v severní části severozápadní sekci Groznyj Gradu.

Groznyj Grad Sewers
Zde vás pronásledují psi a později se přidají i vojáci. Proto rychle se dostaňte na sever . Kde se spustí animace po které budete bojovat s dalším bossem .

SORROW

Jak na něj:Snake postupně prochází řekou a cestou potká všechny nepřátele, které ve hře zabil. A pokud jich je víc než 100, připravte se na přibližně půlhodinovou procházku.Když dojdete až na konec, Sorrow vám řekne, že sem ještě nepatříte, a když dojdete až k němu, Snake zemře. Naběhne klasická obrazovka s nápisy Continue a Exit. NEDÁVEJTE ani jednu možnost. Zmáčkněte L2, vyberte Revival Pill a probuďte tak Snaka opět k životu.

TIP: Pokud nechcete procházet řeku na začátku se utopte a vyberte  
Revival Pill.

TIP:
Po scénce, kdy vás Boss zbije a hodí z mostu, se po vyléčení můžete chvíli rozhlížet. Když se podíváte úplně vlevo, uvidíte kosti Sorrowa.
Tikhogornyj
Místo kde se setkáte s Evou se nachází na sever proti proudu řeky. Pokud jste se zbavili vysílačky v tělě nebudou zde žádní nepřátelé . Vaším cílem je vodopád za který proklouzněte
.

Tikhogornyj : Behind Waterfall

Po animaci pokračujte na sever chodbou . Na konci vylezte zpět do Groznyj Gradu .

Groznyj Grad Northweast
Musíte se opět dostat do výzkumného střediska. Vemte na sebe BOX B a vylezte si na korbu náklaďáku zaparkovaného poblíž vchodu do kanalizace. A pak budete převezeni na místo určení .

Groznyj Grad Weapons Lab Main Wing
Běžte opět do převlékárny kde prohledejte skříňky. Naleznete uniformu údržbáře hangáru . Běžte do hangáru kde se nachází Shagohod a tam umístěte 4x C3 na palivové nádrže . Musíte ale učinit beze svědků !!

VOLGIN

Jak na něj:Vezměte si do ruky brokovnici. Klepnutím na R2 ji zase dejte z ruky, ale mějte ji připravenou. Některé Volginovy útoky vám totiž zlikvidují všechny náboje, které máte zrovna ve zbrani, ale jenom pokud ji máte v ruce. Volgin je zepředu nezranitelný (většinou), proto běžte blízko k němu a začněte běhat kolem něj. Po chvilce otáčení se zastaví, aby provedl útok. Hned jak se mu dostanete za záda, klepněte na R2 a vystřelte mu do zad. Ani nepřepínejte do 1st person pohledu, mohl by se stihnout otočit. Ihned po střelbě dejte brokovnici z ruky a začněte kolem něj opět kroužit. Celkem snadné.

Groznyj Grad
Nyní prcháte s Evou v motocyklu . Libovolnou zbraní likvidujte nepřátelské vojáky . Chcete li rychle nabít stiskněte rychle 2x R2 .

Groznyj Grad Runway
Pomocí raketometu se zbavte pronásledujících motocyklů. Později bude Shagohod útočit raketami které zneškodníte ve vzduchu .

Groznyj Grad Rail Bridge
Po animaci střelte do první nálože připevněné na mostě. S druhou počkejte až Shagohod bude ve prostřed mostu.

SHAGOHOD

Shagohod:Velmi, velmi snadná záležitost. Jde pouze o to, střelit Shagohod do pásu (nebo co to vlastně je), počkat, až ho Eva objede, a potom ho střelit do zadní části, kde je zranitelný. Určitě se hodí používat rychlé nabíjení raketometu (2x rychle za sebou zmáčknout R2) a přesné míření (držet L1+R1). Skutečný souboj začne, až když Volgin vezme otěže Shagohodu do vlastních rukou.

Nasedněte
do jednoho z přilehlých těžkých kulometů. A až bude honit Evu střelte ho do zad. Pak budete muset odrazit pár útoků Volgina a opakujte to dokud nebude po něm.

TIP:Když se bijete s VOLGINem poprvý si nasaďte masku Raikova a jeho uniformu, VOLGIN si bude myslet že je to jeho láska a chvilku bude omámený (dobry čas mu dát par olova do řiti !) po chvilce si však uvědomí že jste to vy , no a potom se bude být jak šílený. (mimochodem si můžete všimnut že nemáte ztracené oko ani na masce )

Groznyj Grad Rail Bridge - LAZOREV
Nyní pokračuje pronásledování . Nejprve zneškodněte pronásledující motocykly a poté i vznášedla .

Zazyorje West
Nejprve ošetřete v Cure raněnou Evu . Poté ji musíte doprovodit lesem . Občas jí nakrmte.
Stačí na ní zamávat a Eva půjde za vámi . Brzo vás dohoní vojáci a musíte ubránit Evu .V jihovýchodní části mapy se nachází vstup do další lokace .


Zazyorje East
Nyní klasicky zlikvidujte nepřátele v této oblasti a poté doprovoďte Evu na severovýchod kde vás čeká boj s The Boss.

THE BOSS
Jak na ni:Na začátku se k vám Boss rozběhne a chytne vás. Pro jistotu nemějte v ruce zbraň. Pokud se vám povede útok odrazit, dejte jí ručně kombo, spadne na zem. Na zemi ji trochu pokropte samopalem a potom rychle utečte. Akci opakujte dokud...

Poté už jen po animaci stačí TheBoss zastřelit.

TIP:Poté, co porazíte Boss, ji můžete vidět společně se Sorrowem stát vedle jejího koně (zmáčknutím R1)Po souboji s The Boss už jen vás vyzve Ocelot v letadle na souboj . Poté si již vychutnejte závěrečný animace .

            THE END

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář